KARİYER MERKEZİKariyer Merkezimiz Üniversitemizin sağlık alanında kaliteli istihdam yaratma misyonuna katkıda bulunmak amacıyla 2018 yılında kurulmuştur.

Kariyer Merkezimizde öğrencilerimizin ve mezunlarımızın Kariyer Planlamalarında yardımcı olmak adına "Kariyer Danışmanlık" hizmeti sunuyoruz. Bu sayede merkez olarak gençlerimizin yetenekli olduğu alanları keşfetmelerine yardımcı oluyoruz.

"Kariyer Günleri" düzenleyerek alanında uzman kişilerle öğrencilemizi ve mezunlarımızı buluşturuyoruz. Bu eğitim ve seminerlerde öğrencilerin ve mezunların uzmanların deneyimlerinden yararlanmalarına olanak sağlıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi' nin oluşturduğu "Yetenek Kapısı" platformu üzerinden yeniden kurguladığımız iş ve staj olanaklarını öğrencilerimiz ve mezunlarımızla buluşturma projelerimiz ile "Yetenek Kapısı" sistemini aktif ve etkin olarak kullanmalarına destek vererek tüm Türkiye'deki iş ve staj imkanlarına ulaşmalarını sağlıyoruz.

Merkez olarak oluşturduğumuz Mezun Bilgi Takip Sistemi sayesinde elde ettiğimiz mezunlarımızın iş durumları ve sektör dağılımları hakkındaki verilerin analizlerini yaparak mezuniyetleri sonrasında öğrencilerimizi yalnız bırakmayıp, mezunlarımızın kariyer planlamalarına destek oluyoruz.